Zapachy to element osobowości, coś co podkreśla nasze wewnętrzne ja, nasze samopoczucie, a nawet myśli. Nigdy nie czuję się w pełni gotowa do wyjścia z domu nie pachnąć perfumami, które danego dnia doskonale oddają mój nastrój i samopoczucie, albo najzwyczajniej pasują do stylizacji, którą wybrałam. Jak wiecie z poprzednich recenzji zapachów, jestem zdecydowanie fanką perfum o słodkich nutach. Czy polubiłam się więc z SHISEIDO Ever Bloom?

sss

Według informacji producenta: zapach charakteryzuje się piramidą zapachu opracowaną wyłącznie dla SHISEIDO. Nie jest to klasyczna linearna sekwencja znanych nam nut głowy, serca i bazy. Piramida Ever Bloom zbudowana jest wokół dwóch akordów, które tworzą wyjątkową, otulającą zapachem aurę. Radiance Accord (cyklamen, lotos, esencja różana) wnosi czyste, naturalne, wrażenie hipnotyzującej świeżości; Presence Accord (kwiat pomarańczy, gardenia, ekskluzywne piżmo Sylkolide) wyraża czułość,  uzależnienie, zmysłowość.

DSC_5178

To zapach, który zupełnie różni się od wszystkich moich ulubieńców, których używałam do tej pory. Przy pierwszym kontakcie z zapachem zastanawiałam się, czy to faktycznie są perfumy dla mnie. Uderzył mnie mocno kwiatowy zapach, który skojarzył mi się trochę z zapachami, używanymi przez starsze Panie. Przyznam, że nieco mnie to wystraszyło. Okazało się jednak, że zupełnie niepotrzebnie, bo zapach po kilku minutach utlenienia się na skórze nabrał fajnej głębi i delikatności i z tą właśnie subtelnością i lekkością kojarzy mi się do dziś.

To zapach, który według mnie doskonale zgra się z romantyczną i delikatną kobietą, która emanuje ciepłem i opiekuńczością. To jedne z tych kobiet, których największą zaletą jest naturalność i niewymuszony uśmiech, który otula i pozytywnie zaraża. Myślę, że dobrze poczują się w tym zapachu kobiety uwielbiające kwiaty, świeżość i naturę. Powiedziałabym wręcz, że zapach kojarzy mi się z długowłosą, naturalną pięknością w kwiatowym wianku na głowie. Z samym zapachem koresponduje też sam flakon. Elegancki, subtelny i nie przekombinowany.


SHISEIDO Ever Bloom to zapach, który towarzyszył mi przez całe wakacje i według mnie to idealna pora na kwiatowe nuty. Chociaż dla osób, które za latem już tęsknią, ich zapach może o nim przypominać. Mimo, że nie jest to w stu procentach mój zapach, to muszę przyznać, że go polubiłam ze względu na ten powiew świeżości i trwałość. To jeden z tych zapachów, do których przekonywałam się stopniowo, ale jednak udało mi się ostatecznie przekonać, nawet do tego stopnia, że w moim flakonie zostało go już na dnie.

DSC_5171

Zapach dostępny będzie w perfumeriach DOUGLAS od 15 września i w SEPHORA od 19 października. Ceny orientacyjne:

30 ml EDP / 214 zł
50 ml EDP / 306 zł
90 ml EDP / 423 zł