Dziś temat luźny i zabawny bo o tatuażu będziemy sobie rozmawiać. Swój pierwszy tatuaż zrobiłam prwie dwa lata temu i od tamtego czasu dołączyły do niego trzy kolejne wzory. Teraz powoli przymierzam się do rękawa, tylko trzeba sobie założyć na ten cel skarbonkę świnkę bo to już będzie nieco większy wydatek. Czy coś zmieniło się z moim życiu w ziązku z tym, że mam kilka tatuaży? Tak i nie. Nie uniknęłam fali pytań, niektóre były bardzo ciekawe.

Z tatuażami czuję się fajnie i czuję się taką, jaka być chciałam. Mam na sobie coś co zawsze bardzo mi się podobało i nie zważam na zdanie innych, w końcu ja mam czuć się ze sobą fajnie i kobieco. W moim otoczeniu często spotykalam się z przedziwnymi pytaniami, a właściwie spotykam się z nimi do tej pory. Niektóre wynikają z niewiedzy, inne wynikają z czystej zgryźliwości, a jeszcze inne z czystej ciekawości. Dziś odpowiem Wam moim mili znajomi na pytania, które często słyszałam od Was w ciągu dwóch lat:

Niezłomny numer jeden wśród pytań: bolało?
Jak większość  osób wie, ból jest sprawą dość indywidualną jak to czy ktoś lubi oliwki czy nie. Każdy organizm ma inny próg bólu i inną odporność na ból tak więc to, że mnie coś bolało czy nie, nie oznacza, że odczujesz to podobnie. Jeżeli miałabym przyrównać do czegoś ten ból, w moim przypadku byłoby to coś porównywalnego do mocnego przyłożenia ekierki do skóry i przejechania po niej. Ból jest taki dość palący, nie ma takiego uczucia jak „cięcie skóry”.

Kolejny: Jak Ty będziesz wyglądać na starość?
Jak to jak? Staro i zajebiście 🙂 Coraz więcej widzi się staruszków z tatuażami chociażby na zdjęciach w Internecie, a myślę, że nasze pokolenie doskonale pokaże jak to jest. W końcu nas wydziaranych trochę jest.

Jak zareagowała Twoja mama/babcia/ tata itp?
Historia reakcji na moje tatuaże jest długa. O pierwszym tatuażu nie wiedział nikt poza moim tatą bo wiedziałam, że mama jet bardzo przeciwna. Dowiedziała się już po fakcie, nasłuchałam się, że nigdy nie znajdę sobie normalnego faceta, wyglądam jak z kryminało i inne tego typu tematy. Następnego dnia rano pierwsza zadzwoniła i zapytała czy czasem mnie ręka jeszcze boli i może bym sobie czymś posmarowała (kochana mamusia!), przy drugim dowiedziała się dzień przed i zadzwoniła mnie przyterrorzywać, żebym go nie robiła, ale oczywiście wiadomo zrobiłam swoje. Kolejny już jej się podoba i jestem na etapie namówienia jej na wspólną dziarkę (może prezent na dzień mamy? Trzymajcie kciuki! Powiedziała, że nie mówi nie:)) Tak to właśnie jest jak człowiek przekonuje się, że to całkiem fajna sprawa. Moja babcia lubi moje tatuaże i jak mój narzeczony zrobił sobie jakiś czas temu swój pierwszy to od razu zawołała go i zaczęła oglądać, taka ciekawa ta moja babcia. A tata? On najchętniej sam by sobie zrobił więc tu problemu nie było. Warto oswoić trochę rodzinkę, ale nie dawajcie się. Jeżeli jesteście czegoś pewni i chcecie bardzo mieć tatuaże to Wasza i tylko Wasza decyzja.

s

Planujesz kolejne?
Oczywiście, że tak. Rzadko zdarza się, że ktoś kończy na jednym. To serio wciąga i to dość mocno! Chcialabym rękaw na prawym ręku, który połączy motywy, które już na niej mam. Będą motywy makijażowe, bajkowe i inne cuda!

Co oznaczają Twoje tatuaże?
Ludzie często robią sobie tatuaże, które mają związek z jakimiś ważnymi i często intymnymi wydarzeniami z ich życia i wiedzą o tym nieliczni. Niektórzy też robią sobie dany wzór bo po prostu im się podoba, czemu nie? W końcu możemy mieć na ciele coś co nie ma wielkiego znaczenia dla naszej duszy, a po prostu ma cieszyć nasze oko. Moje tatuaże częściowo związane są z moim zawodem (aparat fotograficzny), częściowo mają cieszyć oko, ale też jest ukryte znaczenie, o którym wiem tylko ja.

Czy będziesz musiała je co parę lat poprawiać?
Wskazane są poprawki raz na kilka lat, ale jak często to będzie zależy tylko i wyłącznie od tego jak o tatuaże się dba i czy chronisz je dostatecznie dobrze przed słońcem. Jeżeli dbasz o tatuaże to będą piękne przez wiele lat.

Jeżeli Wy też macie jakieś pytania, zadawajcie je śmiało w komentarzach. Na wszystkie odpowiem!

Tatuaże robiłam w Time4Tattoo