Odkąd noszę Pandorę słyszałam już tyle legend na temat czyszczenia tej biżuterii, że nie jestem dziś w stanie ich zliczyć. Obracały się one raczej wokół zagadnień „jak się jej nie powinno czyścić” bo emalia, bo cyrkonie. Po jakimś czasie i sprawdzeniu na swojej skórze znalazłam metodę, która mnie jeszcze nie zawiodła więc dziś ze spokojnym sumieniem mogę podzielić się z nią z Wami!

Prosto i skutecznie, ale dwuetapowo!

Jak pewnie w większości się orientujecie biżuteria z Pandory, szczególnie charmsy moments mają wiele zakamarków. Niestety do tych zakamarków dostaje się kurz, czy martwy naskórek i wypadałoby to wszystko raz na jakiś czas czyścić. Jak często? To w sumie zależy od Was i Waszych potrzeb.

Srebro ciemnieje, jednym szybciej, innym wolniej w zależności między innymi od PH skóry. Ja czyszczę bransoletkę Reflexions raz w miesiącu i wygląda jak nowa z salonu. Noszę ją cały czas i nie zdejmuję nawet do kąpieli. Na początek warto przygotować sobie niewielką miseczkę i wrzucić tam całą biżuterię, najlepiej oczywiście rozmontowaną, aby lepiej mogła się wypłukać.

Do miseczki nalewamy… płyn do mycia szyb. Tak, tak dobrze widzicie. Ja używam Clin, ten który widać na zdjęciu. Tak zalaną biżuterię zostawiamy najlepiej na kilka godzin, aby wszystko ładnie odmiękło. Raz na jakiś czas warto zamieszać, aby płyn dostał się we wszystkie zakamarki. Następnie wyławiamy całą biżuterię na papierowy ręcznik i pozostawiamy do wyschnięcia.

Jak czyścić to na wysoki połysk – etap 2!

Teraz zaczyna się magia! Jakiś czas temu na Pandorowych forach przeczytałam o pewnych chusteczkach, które miały niby doczyszczać biżuterię jak żadne inne więc postanowiłam to sprawdzić.

Chusteczki nazywają się Connoisseur Jewellery Wipes. W opakowaniu jest ich 25 sztuk i są jednorazowe. Jedna chusteczka spokojnie wystarcza mi na wyczyszczenie całej mojej biżuterii, a później trafia do kosza. Jak należy jej używać? Na pierwszym zdjęciu widzicie charms Reflexions, na drugim „zamykam” go w chusteczce i poleruję.

jak czyścić bransoletki pandora rok po kroku chusteczki Connoisseur

Następnie widać, jak chusteczka brudzi się pod wpływem czyszczenia biżuterii i jest to zupełnie normalne zjawisko. Na ostatnim zdjęciu pokazuję jak wygląda ona po wyczyszczeniu całej biżuterii. Podczas czyszczenia można pobrudzić sobie mocno ręce więc warto mimo wszystko używać rękawiczek (choć z domyciem rąk nie ma większego problemu). Chusteczki kupiłam na allegro i odebrałam od przemiłej Pani więc jako, że źródło sprawdzone i cena bardzo dobra to pozostawiam Wam link.

Mam nadzieję, że przyda się Wam ten wpis nie raz. No i oczywiście tę metodę możecie stosować także do innej biżuterii srebrnej i złotej, nie tylko do Pandory. Na koniec na Waszą prośbę moja aktualizacja kolekcji i pewnie Was zaskoczę, ale… zdecydowanie się uszczupliła.

jak czyścić bransoletki pandora mój zestaw

Z moments zostawiłam kilka najważniejszych charmsów i generalnie tę bransoletkę noszę dość rzadko. Denerwowało mnie dyndanie na nadgarstku i niewygodna praca przy komputerze, za to rozkochałam się z Reflexions i nie zdejmuję jej praktycznie wcale. Dajcie znać co Wy myślicie o Reflexions, wiem że zdania są podzielone 🙂