Kilka miesięcy temu poprosiłam Was o pomoc bo totalnie nie mogłam poradzić sobie z moim problemem, którym były spierzchnięte usta. Odkąd założyłam aparat na zęby było już tylko gorzej. Za Waszymi poleceniami zaczęłam testować dziesiątki produktów, aby w końcu znaleźć te, które mi pomogły. Dziś dzielę się z Wami moimi odkryciami!

Miesiące testów, dziesiątki produktów!

Pośród Waszych poleceń przewijały się dziesiątki produktów, testowałam je bardzo skrupulatnie, a dodatkowo czasem sama kupiłam coś zupełnie spontanicznie. Chwytałam się wielu metod i różnych pomadek, balsamów i masełek, żeby uratować moje spierzchnięte usta i znów móc nosić matowe pomadki bez bólu i dyskomfortu (szczególnie moje ukochane czerwienie- sprawdź mój top 10!). Wyselekcjonowałam 6 świetnych produktów z różnych półek cenowych i znalazłam swój ogromny hit, a właściwie znalazł mnie on sam! Jeżeli chcecie poznać je wszystkie, koniecznie obejrzyjcie film, który dla Was przygotowałam:

Ps. Przyznam Wam, że powrót na Youtube (koniecznie zostawcie suba!:)) sprawił mi sporo radości i mam ogrom pomysłów związanych z moim kanałem. Będę wdzięczna za Wasze komentarze odnośnie jakości, czy coś jeszcze według Was mogłabym poprawić?

Spierzchnięte usta? Jaka jest przyczyna?

Sporo osób często zastanawia się, jaka może być przyczyna przesuszania się ust. Otóż przyczyn może być bardzo wiele od nieodpowiedniego nawadniania organizmu, przez przyjmowanie leków, promieniowanie Uv, a także… aparat na zębach, szczególnie w przypadku aparatów metalowych (taki mam na dole). W większości przypadków można sobie spokojnie z tym problemem poradzić, jeżeli nie pomaga Wam jednak absolutnie nic, a usta pękają do krwi czy bolą to jest to znak, aby wykonać komplet badań. Takie zjawisko może wynikać na przykład z niedoborów lub jednostki chorobowej, o której nie wiemy. Morał jest z tego prostu: dbajcie o siebie! Każda nawet tak niewielka wskazówka naszego organizmu może być znakiem, że dzieje się coś złego, co należałoby sprawdzić.

Mam nadzieję, że film się Wam przyda i uratuje Wasze usteczka w momentach kryzysowych. W sumie to życzę, żeby jednak przydawał się Wam jak najrzadziej. Do zobaczenia w kolejnych produkcjach na Youtube!

xoxo, Marta