#Bridetobe: Biżuteria idealna na ślub

Im bliżej terminu, tym częściej zdarza mi się myśleć o tym, jaką biżuterię założę na siebie tego dnia. Pytania znajomych o przygotowania i to co już mamy, a co jeszcze musimy ogarnąć też działają motywująco. Do kupna sukni jeszcze trochę czasu mi pozostało, mam jednak swoje typy więc zaczęłam zastanawiać się nad biżuterią. Dziś mogę Wam zdradzić, że biżuteria już jest odlana i do końca tygodnia wyruszy w podróż z Włoch prosto do mnie. Moim wyborem podzielę się z Wami w kolejnej części ślubnych detali więc czekajcie cierpliwie.

Jak wybierać biżuterię? Oto jest pytanie – szaleć z formą i diamentami, czy postawić na prostotę. To zależy też nieco od zasobności portfela. Wiadomo, że ślub to świetna okazja na rozpieszczenie samej siebie więc czemu nie sprawić sobie biżuterii z diamentami? Będzie ona towarzyszyła nam przez całe życie i stanowiła piękną pamiątkę. Jak to właściwie jest z tymi kamieniami: diament czy brylant? Mianem diamentu jest określany sam minerał – surowiec, który po oszlifowaniu zyskuje kształt.. na przykład brylantowy. Jest to kształt, który najpiękniej wydobywa jego blask i sprawia, że kamień jest efektowny. Stąd utarła się nazwa „pierścionków z brylantami”.

fot. photo-frame.pl

Obserwując Panny Młode przez te wszystkie lata, zauważyłam że trendy są bardzo różne. Dziewczyny wybierają biżuterię od bogatych i ogromnych kolii, przez kolorowe kamienie, aż do bardzo delikatnych i drobnych zestawów. Wraz z marką Staviori chcemy zainspirować przyszłe Panny Młode i pokazać jak w fajny sposób można dobrać biżuterię do stylu uroczystości, sukni, a nawet kwiatów.

Księżniczka

Sporo małych dziewczynek marzy, aby zostać księżnczkami i często te marzenia odzwierciedlają na ślubnym kobiercu. Bogata i mocno połyskująca biżuteria świetnie komponuje się z rozklszowanymi sukniami oraz tymi prostymi w stylu „glamour”. W pierwszym przypadku biżuteria jest uzupełnieniem stylizacji, zaś w drugim stanowi mocny akcent na tle prostej sukni. W zależności od kroju możemy dobrać długie i połyskujące kolczyki, lub kolię i bransoletę, jeżeli mamy wyeksponowany dekolt. Wiele zależy więc od kroju sukni i upodobań Panny Młodej – ja osobiście nie lubię długich kolczyków i są dla mnie po prostu nie wygodne. Trzeba jednak przyznać, że są bardzo eleganckie i optycznie wysmuklają szyję.

 

1/2/3/4/5/6

Kolor przewodni, a kolor kamieni

Drugim trendem, jaki często zdarzało mi się obserwować to kolor kamieni dobrany pod kolor motywu przewodniego czy kwiatów. Przyznam, że wygląda to bardzo elegancko i ciekawie, szczególnie na tle białej sukni. To świetna propozycja dla Pań, które lubią kolorowe akcenty i nie chcą, aby ich stylizacja zlewała się w jedną całość. Goście też bardzo często doceniają taki kolorystyczny detal i zwracają uwagę na doskonałe dopasowanie. Biżuteria poza kwiatami często dobierana jest też do butów, muchy Pana Młodego czy dekoracji sali.

1/2/3/4

Minimalistki

Jak się pewnie domyślacie, to grupa Panien Młodych, które lubią subtelną biżuterię. Najlepiej najsubtelniejszą jak tylko się da. Do życia podchodzę praktycznie i jak już mam wydać kilka ładnych stów na coś ze złota to zdecydowanie wybiorę coś, co będzie towarzyszyło mi później każdego dnia. Powiem Wam po cichu, że jestem totalnie zakochana w moim komplecie biżuterii i nie chciałabym nic innego. Z drugiej strony przyznam, że tak delikatnej biżuterii nie widziałam jeszcze u żadnej Panny Młodej. Taka propozycja sprawdzi się doskonale przy zwiewnych i lekkich sukniach stylu rustykalnego czy delikatnych koronkach. Jedna z moich obrączek również jest bardzo delikatna, ale z brylantami w przeciwieństwie do kompletu ślubnego. Przy okazji możecie zobaczyć błyskotki, które są obiektem westchnień nie jednej z nas o tu. Sprawdźcie moje wybory dla minimalistek:

1/2/3/4/5/6

Dajcie znać, która ze stylizacji podoba się Wam najbardziej. No i na koniec dla Was mała zagadka – jeden z elementów ostatniego zestawienia został przeze mnie wybrany do swojej stylizacji  zgadniecie który?

 

Udostępnij: