Jak zrobić usta Ombre – Krótki i łatwy tutorial dla każdego!

Usta, ach te usta. Macie czasem takie dni, że nie do końca wiecie na co się zdecydować? Z jednej strony macie ochotę na mocny akcent, ale często nosicie ciemne usta? Nude to nie to? Może dla odmiany chwycić za kilka produktów do ust i nieco zaczarować? Jak wiecie ja często stawiam na czerwień i dziś ten odcień będzie podstawą do zmalowania moich ust w ombre. Co daje nam taki makijaż? Przede wszystkim usta stają się większe i pełniejsze, gdyż cieniowanie ich optycznie je powiększa. Sprawdźcie jak zrobić usta ombre krok po kroku!
_MG_6556

Krok1: Wybieramy pomadkę, która będzie postawą całego makijażu. W moim przypadku padło na piękną, matową pomadkę MAC D for Danger. W całym makijażu postawiłam na najtrwalsze maty z mojej kolekcji, tak aby makijaż utrzymywał mi się bardzo długo. Nakładam pomadkę na usta zwracając uwagę, aby nieco zostawić niepomalowanych ust od wewnątrz, bo tam będziemy nakładać inny kolor. Usta nie muszę być idealnie wysyrowane bo tym zajmiemy się za chwilę.a1

Krok 2: Bardzo dokładnie obrysowujemy usta czerwoną kredką, w odcieniu najbardziej zbliżonym do pomadki, może być niewiele ciemniejszy. Pamiętajmy, aby nie użyć konturówki jaśniejszej, ani takiej, która znacząco różni się odcieniem od pomadki bazowej.
a3

Krok 3: Wybieramy odcień, który będzie kontrastował z pomadką bazową. W moim przypadku jest to Bourjos Rouge Edition Velvet w odcieniu 10 Don’t Pink of it. Nakładam pomadkę ruchami wklepującymi od wewnątrz do zewnątrz tak, aby pozostawić na ustach jak najwięcej koloru. Usta maluję do miejsca, gdzie zaczyna się czerwień i wklepuję kolor w granicę tak, aby ją zatrzeć. To samo robimy na górnej wardze lekko rozchylając usta. W tym momencie możemy też delikatnie odcisnąć usta, co sprawi, że granica między odcieniami zatrze się jeszcze lepiej.

a2

Krok 4: Jeżeli jesteście zadowolone z efektu nie musicie tego robić. Ja dodaję dodatkowy kolor aby jeszcze lepiej zatrzeć granicę na ustach. Dobrze wybrać odcień pośredni pomiędzy naszą czerwienią a nude. Padło więc na pomadkę MAC Lady at Play, którą delikatnie aplikuję na granicę przejścia rozcierając tym razem ku górze.

a4

W takich czterech, bardzo prostych krokach możecie sprawić, że Wasz makijaż na pewno nie zostanie niezauważony. To Do tego wystarczy delikatnie podkreślić oko i gotowe! Jak podoba się Wam taka propozycja? Odważycie się! Pokażcie swoje ombre usta i dodajcie zdjęcia na instagrama z hashtagiem #mutombrelips! Chętnie zobaczę Wasze prace 🙂

ombre usta

Kosmetyki do ust użyte przeze mnie przy ombre:

Pomadki: MAC D for Danger, Bourjois Rouge Edition Velvet 10 Don’t Pink of it, MAC Mineralize Lady at Play
Kredka: Bourjois Contour Edition nr 10

_MG_6595

Udostępnij: