Makijaż wieczorowy i pielęgnacja – skarbnica wiedzy na Olsztyńskich szkoleniach

Wczoraj odbył się ostatnie spotkanie z cyklu trzech szkoleń organizowanych przez Firmę Handlową Testa
17.12 – makijaż dzienny
17.01 – makijaż wieczorowy
7.02 – pielęgnacja twarzy, ciała i włosów
Gościł nas Przysmak Bistro na Jarotach, jednocześnie karmiąc nas pysznymi smakołykami.
Nie podzieliłam się z wami wrażeniami jeszcze ze szkolenia o makijażu wieczorowym, więc dziś będzie trochę właśnie o nim i trochę o wczorajszej pielęgnacji.
Szkolenie po raz kolejny prowadziła Pani Kasjana z firmy Gosh, a w międzyczasie makijaże na wylosowanych osobach wykonywała Pani Sylwia. Było dużo ciekawostek, pytań i odpowiedzi, a same warsztaty przebiegały bardzo sympatycznie. Poznałam kilka bardzo sympatycznych Pań o podobnych zainteresowaniach. Szkolenie trwało około 4 godzin ( w założeniu miało być której, ale wiadomo jak spotka się tyle gadatliwych babeczek w jednym miejscu:))
Dla mnie bardzo ważne w tych warsztatach było dobieranie odpowiedniego makijażu do kształtu oka. Miałyśmy nawet za zadanie na kartkach dorysować do wydrukowanej twarzy swój kształt oka, abyśmy do końca były go świadome. To wiedza, która na prawdę przyda mi się na przyszłość plus oczywiście nauka klasycznego smokey eyes. W tym drugim przypadku zgłosiłam się nawet do modelowania!
Jak zwykle, świetna atmosfera i ogrom wiedzy!
W międzyczasie mnóstwo niespodzianek, nagród i pyszny poczęstunek.
Wczoraj było ostatnie z cyklu spotkań – pielęgnacja.
Całość podzielona była na pielęgnacje twarzy i ciała, a później na pielęgnacje włosów. Pani Ola opowiedziała nam wszystko o naszej skórze i jej prawidłowej pielęgnacji. Przybliżyła kosmetyki jakich codziennie powinnyśmy używać, aby nasza skóra była długo młoda i jędrna. Pokazała nam również na wybranej pani prawidłowy demakijaż krok po kroku. 
Po Pani Olu głos zabrał Pan Krzysztof z firmy Beaver oferującej profesjonalne kosmetyki do włosów. Opowiedział o ich składnikach, pochodzeniu i skuteczności. Jako maniaczkę zdrowego wyglądu włosów zainteresowało mnie to bardzo! Kosmetyki zapowiadają się bardzo zachęcająco. Dziś na potwierdzenie tych słów umyłam głowę próbką szamponu Beaver i włosy są.. wow. Miękkie, puszyste, a do tego błyszczące!
Bardzo podobało mi się, że na spotkaniu istniała możliwość przebadania swojej cery i włosów specjalnymi urządzeniami. Przyznam się, że trochę się tego obawiałam,ale jak się okazuje nie jest tak źle!
Moje włos: skóra głowy ma skłonności do szybkiego przetłuszczania się, zaś końcówki mam suche. Aparaturę obsługiwali fachowcy z firmy Bever, można było pytać o wszystko co tylko z włosami związane i od razu na miejscu dobierały nam kosmetyki odpowiednie do pielęgnacji naszych włosów.
Podobnie było z badaniem cery: Okazuje się, że moja cera jest mieszana, mam dobre nawilżenie skóry, a jej jędrność.. miałam najlepszą w całej grupie. Maszyna wskazała 97 punktów na 100 🙂 Mam też pory na nosie, które muszę zwalczyć. Dostałam również rozpisane kosmetyki idealne do mojej cery z firm Gosh i Lumene. 
Przyznam się, że z mojego wczoraj kiepskiego nastroju i jakiś chandry nie chciało mi się brać aparatu i zdjęć nie mam. Humor jednak automatycznie poprawił się na spotkaniu.
Otrzymaliśmy upominki od firmy, atmosfera jak zwykle wesoła, ogrom wiedzy i uśmiechy na twarzach Pań.
Będę informowała o kolejnych spotkaniach i polecam serdecznie!
Udostępnij: