Minimalistycznie i z klimatem, czyli jak urządziliśmy sypialnię?

Minęło już kilka dobrych tygodni od naszej przeprowadzki i przyznam Wam szczerze, że w mieszkaniu czekało nas o wiele więcej pracy niż się początkowo spodziewałam. Im dłużej trwał remont tym więcej drobiazgów wychodziło na jaw skutecznie opóźniając i utrudniając nam remont, ale teraz jak już wszystko dobiega końca mogę śmiało powiedzieć, że było warto. Będę stopniowo pokazywała Wam jak prezentują się urządzone przez nas pomieszczenia – dziś zaczniemy od sypialni.

Sypialnia jest zdecydowanie najmniejszym pomieszczeniem w mieszkaniu, więc chcieliśmy aby była funkcjonalna i przytulna. To miejsce, gdzie odcinamy się od pracy i odpoczywamy po ciężkim dniu więc nie chcieliśmy, aby stało tam zbyt wiele drobiazgów. Nie oznacza to jednak, że z dodatków zupełnie zrezygnowaliśmy – o nie!

Na jednej ścianie ustawiliśmy trzydrzwiową szafę, która mieści większość naszych ubrań oraz mniejszą szafkę z materiałowymi szufladami na bieliznę i inne sypialniane dodatki. Dzięki temu układowi stworzył się nam przytulny kącik, gdzie powiesiliśmy multiramkę z naszymi zdjęciami, ja ustawiłam szkatułkę na biżuterię oraz wazon z kwiatami (są sztuczne a wyglądają mega naturalnie). Często palimy też świece zapachowe, które dodają klimatu i pozwalają jeszcze mocniej się zrelaksować. Ostatnio często palę świece Woodwick, o których możecie posłuchać tu: [KLIK]

Stare okna odmalowaliśmy i zasłoniliśmy delikatną firanką mgiełką i zasłonami ze srebrną nitką, która ładnie mieni się w promieniach słonecznych. Druga część sypialni to już tylko i wyłącznie bardzo duże łóżko nad którym zawiesiliśmy lampki świecące białym światłem. Na łóżku zawsze leży pościel (tym razem piękna biało szara, haftowana) lub narzuta i futrzaste poduchy, które trochę uzupełniają cały wygląd kącika do odpoczynku.

SAM_2982a
SAM_2965
SAM_2978
SAM_2968 SAM_3045

Tak prezentuje się nasza sypialnia i przyznam, że jest to póki co moje ulubione miejsce w mieszkaniu, chyba ze względu na ogrom pracy ostatnio i nieodpartą chęć odpoczynku.

Dodatki, które możecie zobaczyć na zdjęciach i w filmie są z Home&You:
PościelKwiatyPoszewki / Szkatułka na biżuterię / Zasłony / Multiramka

Udostępnij: