Różowa wstążka 25 lat z nami

Tegoroczny październik jest wyjątkowy. To właśnie w tym roku kampania na rzecz walki z rakiem piersi obchodzi 25 lecie istnienia. Przez te lata różowa wstążka stała się symbolem, który znany jest każdej kobiecie. Kampania ma wymiar edukacyjny, ale też finansowy. Do grona partnerów kampanii na rzecz raka piersi co roku dołączają nowe firmy i instytucje z branż. Ty też możesz pomóc, wiesz jak?

Zaczęło się to w 1992 roku kiedy Evelyn H. Lauder poruszona brakiem powszechnej świadomości na temat raka piersi postanowiła przyczynić się do rozwiązania problemu. Wtedy właśnie powstała różowa wstążka i Fundacja na Rzecz Badań nad Rakiem Piersi (charytatywna fundacja zbierająca fundusze na badania nad rakiem piersi). Przyświeca im jeden cel – odnalezienie lekarstwa na tę chorobę. Od samego początku to Estee Lauder companies zaangażowane jest w działania i już dwa lata później zbiera pierwsze 300 000 $ na badania nad rakiem.

Obecnie różowa wstążka rozpoznawana jest na całym świecie jako symbol walki z rakiem piersi. Na edukację i opiekę medyczną na całym świecie wydano już pomad 70 mln $. Doszło do przyspieszenia badań i postępów co przełożyło się na ratowanie życia i polepszenie opieki medycznej chorych. Rozdano 150 milionów różowych wstążek. W trzeci piątek października ma miejsce Ogólnokrajowy Dzień Mammografii. Kampania działa już w ponad 70 grajach, a do jej realizacji zatrudnionych jest aż 46 000 pracowników. Działania wspiera 15 kultowych marek.

Co roku akcję wspiera wielu partnerów, między innymi: Estee Lauder, Clinique, La Mer, Bumble and Bumble, Bobbi Brown, Smashbox i Origins. Po raz kolejny dołączają Yankee Candle, Wittchem, Ania Kruk, Grupa Medicover, PLL LOT, restauracja Belvedere i Qchnia Artystyczna.

W tym roku dołączyli także nowi partnerzy tacy jak: polska marka odzieżowa Risk made in Warsaw, LAMY, Moleskine, marka zapachów do wnętrz Millefiori Milano, a także linia lotnicza prywatnych odrzutowców Jet Story.

Wyjątkowym elementem kampanii jest też płyta „in PINK” stworzona wspólnie z Maciejem Ulewiczem i Magic Records oraz Universal Music Polska.

Chcesz pomóc? Kup produkt oznaczony różową wstążką. Kosmetyczne (i nie tylko zakupy) mogą realnie pomóc. Wystarczy, że kupicie oznaczone produkty kosmetyczne a 20% ceny detalicznej przekazywane jest na badania nad rakiem piersi. W przypadku innych partnerów kwoty i procenty są różne więc warto się z nimi zapoznać.

Wśród partnerów niekosmetycznych znajdziecie między innymi piękne portfele Wittchen, świeca Yankee Candle o zapachu Cherry Blossom czy ubrania w odcieniu fuksji od Risk Made in Warsaw. Sama czaję się na portfel bo mój powoli wymaga wymiany na nowy.

Sprawdźcie wszystkie kosmetyczne perełki. Róż dodaje im uroku, czyż nie prawda?

 

Dajcie znać czy planujecie zakup któregoś z produktu? Ja uwielbiam róż od Bobbi Brown – ma intensywny i piękny odcień a jednocześnie uroczo połyskuje!

Udostępnij: