#Beautynews: Październik miesiącem walki z rakiem piersi – pomóż i Ty

Czy wiesz, że co 19 sekund kolejna kobieta słyszy diagnozę: „rak piersi”? Dla wielu z nas to początek trudnej walki, a w takich momentach potrzebne jest ogromne wsparcie. Dla osoby chorej, czas nabiera zupełnie innego znaczenia. Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem, na jaki chorują kobiety na całym świecie. Wiesz, że i Ty możesz pomóc? Przecież i tak robisz zakupy więc wybierz mądrze i przyczyń się do rozwoju badań nad rakiem piersi.

Jak co roku Estée Lauder Companies prowadzi kampanię na Rzecz Walki z Rakiem Piersi, a z roku na rok przybywa partnerów, którzy wspierają tę szlachetną inicjatywę. Polski oddział Estée Lauder od samego początku swojego istnienia realizuje kampanię, a ta z roku na rok jest coraz bardziej rozpoznawalna, a kobiety chętnie ją wspierają.

Partnerzy akcji często oferują swoje produkty w limitowanych wersjach z różową wstążką. Jeżeli wybieracie się na zakupy kosmetyczne to koniecznie zerknijcie na oznaczone produkty bo wśród nich znajdziecie prawdziwe perełki zarówno na półkach perfumerii Sephora, jak też Douglas. Z każdego kupionego kosmetyku 20% ceny detalicznej trafia do Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego i spożytkowane jest na badanie nad rakiem piersi u kobiet z mutacją w genie BRCA1. Możecie wybierać spośród świetnych produktów marek takich jak: Estée Lauder, Becca, Clinique, Bumble and Bumble, Bobbi Brown, Glam Glow, Jo Malone London, Origins czy La Mer.

To jednak nie wszystko bo kampania wspierana jest nie tylko przez marki kosmetyczne. Kolejny rok w akcji bierze udział marka Wittchen, która zaprojektowała dwa piękne, pudrowo różowe portfele, marka biżuteryjna Ania Kruk, Yankee Candle czy Lamy. Od tego roku dołączyły marki Elixa czyli zegarek ze wstążką od Apart, Cardio Bunny czy Juicy Jar. Ostatnia marka stworzyła pyszną mieszankę domowej, różowej granoli.

Akcję wspierają restauracja Belvedere, Lourse u Qchnia Artystyczna. Nie można zapomnieć też o lokalnych biznesach – kolejny rok jest w akcji marka Risk Made in Warsaw. Ciekawą inicjatywą jest też wydanie płyty in Pink, która jest już po raz ósmy na rynku i kryje w sobie sporo dobrej muzyki. Jedyne w tym wypadku, nad czym bym się zastanowiła to zmiana nośnika. Czasy poszły tak do przodu, że osobiście w domu nie mam już na czym odtworzyć płytę więc może specjalna playlista na Spotify, gdzie pieniążki z odtworzeń utworów trafiałyby na rzecz kampanii. Dostęp do utworów mieliby wszyscy korzystający ze Spotify, być może dochód byłby nawet większy.

Dziewczyny, prawda jest taka, że robimy zakupi i uwielbiamy je robić więc jeżeli kończy Ci się jakiś kosmetyk to sprawdź, czy znajdziesz dla siebie coś wśród produktów oznaczonych różową wstążką. To tylko tyle i aż tyle. W życiu warto pomagać bo nigdy nie wiadomo, czy za jakiś czas to my nie będziemy potrzebowały pomocy i wsparcia w trudnych chwilach. Niech badania zostaną przez nas w tym roku porządnie dofinansowane i obyśmy byli coraz bliżej pokonania podstępnego wroga jakim jest rak piersi. Zaglądajcie więc do perfumerii, a ja przez cały październik będę Wam przypominała o tej akcji i dam znać, jak niektóre z tych produktów sprawdzają się u mnie.

Część z kosmetyków, które objęte są akcją to od dawna znane i lubiane klasyki w nieco zaróżowionym wydaniu. Partnerów akcji jest wielu, więc jeżeli nie kosmetycznie to możecie wybrać się na specjalnie przygotowane ciacho do wybranych restauracji, które wcześniej wymieniłam. Ja zamierzam to zrobić z przyjemnością!

Mam nadzieję, że zapamiętacie sobie formułę, iż październik jest miesiącem walki z rakiem piersi i też w miarę możliwości dołączycie do akcji. Życzę Wam i Waszym bliskim jak najwięcej zdrowia bo bez niego wszystko inne nie jest już ważne. Stańmy na wysokości zadania i pomóżmy walczyć tym, którzy nie mają tyle szczęścia.

#TimeToEndBreastCancer #CzasPokonaćRakaPiersi

Udostępnij:
Marta
Written by Marta
Cześć jestem Marta. Cieszę się, że właśnie jesteś na moim blogu ♥Uwielbiam makijaż, modę i gitarowe brzmienia. Jestem entuzjastką matowych pomadek, pielęgnacji włosów i po prostu pięknych rzeczy. Można poznać mnie po niezłym fiole na punkcie perfum i torebek. Nagrywam na Youtube, maluję, fotografuję i gram na perkusji. Jestem świeżo upieczoną, szczęśliwą żoną i dzielę się doświadczeniami z organizacji naszego ślubu #bridetobe. Lubię to co robię, a najbardziej uwielbiam kontakt z Wami, dlatego nie krępujcie się rozmawiać ze mną w komentarzach czy na moich kanałach social media.