Uwielbiam mieć estetycznie wykonane i ładne paznokcie. Przez wiele lat malowałam je zwykłymi lakierami poszukując tych najbardziej trwałych, sprawdzałam różne bazy i topy tylko po to aby manicure był jak najdłużej ładny i trwały. Nic tak strasznie nie doprowadzało mnie do szały jak odciśnięta pościel czy zadrapanie na świeżo położonym lakierze. Obserwowałam wiele profili stylistek paznokci i czytałam o żelach, akrylach i hybrydach, ale ciągle się tego bałam, Ponad rok temu przyszedł jednak dzień, gdy spróbowałam sama wykonać na sobie manicure hybrydowy i wiecie co? Okazało się to tak dziecinnie proste i ma tyle zalet, że od tamtej pory może dwa razy wróciłam do tradycyjnego manicure. Potrwało to kilka godzin bo gdy pojawił się pierwszy odprysk dostawałam szału i wyciągałam znów cały zestaw lakierów hybrydowych, lampę, odpalałam sobie jakiś lekki film z lektorem i robiłam paznokcie.

Czy hybryda niszczy paznokcie?

To pytanie, z którym spotykam się najczęściej, gdy rozmawiam z koleżankami, które nie robią paznokci hybrydowych, ale mają ochotę spróbować. Wiadomo, że przy każdych zabiegach upiększających, poza uzyskaniem upragnionego rezultatu, po prostu nie chcemy sobie zaszkodzić. Otóż stwierdzam wszem i wobec: hybryda nie niszczy paznokci. Paznokcie niszczy nieumiejętne ściąganie hybrydy. Ważne, aby podczas manicure hybrydowego i jego zdejmowania należy przestrzegać zasad, o których Wam opowiem w kolejnym punkcie. Jeżeli stosujecie się zasad i dbacie o detale na pewno nic się Wam nie stanie (wykluczam to oczywiście przypadki, gdy ktoś jest uczulony, a wiem, że takie przypadki zdarzają się przy marce Semilac).

SAM_1819-1080x720

Co potrzebujemy do samodzielnego zrobienia manicure hybrydowego?

Potrzebujemy zestawu składającego się z: bazy, koloru, topu, lampy, cleansera (odtłuszczacza), płynu do ściągania hybrydy (acetonu), wacików bezpyłkowych, polerki i pilnika. Można kupić wszystko pojedymczo lub skorzystać z gotowych zestawów startowych, które na marginesie fajnie się opłacają i oszczędzamy nieco pieniędzy.  Niedawno piękne zestawy startowe wprowadziła marka NeoNail. Taki zestaw ma również marka Semilac, czyli dwie marki, z których korzystam najczęściej. Zestawy są dostępne zarówno ze zwykłymi lampani UV (czas utwardzania 120sekund) oraz LED (czas utwardzania 30 sekund).

startery

Zestaw startowy Semilac / Zestaw startowy NeoNail 

 Jak zrobić i jak ściągnąć manicure hybrydowy?

Zrobiene manicure hybrydowego jest tak proste, jak malowanie paznokci zwykłym lakierem. Musimy zrobić to jednak starannie i dokładnie, bo nasz manicure zostanie z nami przynajmniej na 2-3 tygodnie. Jak to zrobić?

  • Delikatnie spoleruj płytkę paznokcia polerką, tak aby była nieco matowa, a następnie przetrzyj ją odtłuszczaczem. Możesz nałożyć na płytkę primer, ale nie jest to konieczność (sprawdza się od dobrze, jeżeli wiesz, że Twoja płytka paznokcia ma skłonność do szybkiego odchodzenia lakieru. Może to być spowodowane przetłuszczaniem się płytki paznokcia – primer temu zapobiega). Jeżeli nie używasz primera, nałóż na paznokcie cienką płytkę bazy i włóż rękę do lampy (w zależności od lampy jaką posiadasz na 12o lub 30 sekund) aby utwardzić warstwę bazy. Pamiętaj, że zanim włożysz rękę do lampy baza sama nie zastygnie, wiec uważaj aby nie nałożyć jej za dużo bo spłynie, zaleje skórki i narobi niełlego bałaganu. Możesz dokonywać poprawek paznokci aż będziesz zadowolona i wtedy włóż dopiero dłoń do lampy.
  • Na utwardzoną bazę nałóż pierwszą warstwę koloru. Po utwardzeniu w lampie nałóż kolejną warstwę i utwardź. Najlepiej nie nakładać więcej niż dwie cienkie warstwy koloru, aby płytka paznokcia nie wyglądała nienaturalnie grubo i nieestetycznie. Jeżeli jesteś pewna, że lakier jest w stanie dobrze pokryć paznokieć po 2 warstwach, daj pod spód dobrze kryjący biały kolor, a następnie nakładaj swój wybrany.
  • Po nałożeniu kolorów połóż top, który idealnie wygładzi i nabłyszczy paznokcie. Dopiero po jego utwardzeniu przetrzyj paznokcie wacikiem bezpyłowym i odtłuszczaczem. Nie musisz obawiać się zniszczenia paznokci, gdyż bezpośrednio po wyjęciu są już utwardzone i odporne na uszkodzenia. Nasmaruj skorki oliwką, aby paznokcie prezentowały się jeszcze piękniej i.. tak właśnie samodzielnie zrobiłaś hybrydę! Gratulacje!

Jak ściągnąć manicure hybrydowy:

  • Użyj dość ostrego pilniczka, aby spiłować wierzchnią warstwę (top). Potnij waciki i przygotuj skrawki folii spożywczej lub zaopatrz się w gotowe folie do ściągania manicure hybrydowego. Nasącz wacik removerem (acetonem) połóż na paznokieć i owiń folią spożywczą. Odczekaj 15 minut i sprawdź czy lakier odchodzi. Zdrap go patyczkiem i resztki spiłuj. Jeżeli nadal trzyma się mocno, ponownie nałóż folię i odczekaj jeszcze chwilę. Ja dla przyspieszenia ściągania lakieru wkładam dłoń do lampy, dzięki czemu lakier mięknie szybciej.
  • Jak uda Ci się juz pozbyć lakieru i znów zmatowisz delikatnie płytkę, wystarczy przetrzeć ją cleanserem i rozpocząć swój nowy manicure!

13901999_1231520803557322_1718836351_o

Prawidłowo wykonywany i ściągany manicure hybrydowy pozwoli Ci na zapuszczenie pięknych paznokci. U mnie zawsze się to sprawdza, gdyż manicure ten sprawia, że paznokcie są twarde i nie łamią się. Jeżeli nigdy nie możesz zapuścić swoich paznokci – to idealna metoda, aby w końcu się to udało!

Ja noszę hybrydę od ponad roku i nie wyobrażam sobie powrotu do tradycyjnego malowania paznokci. Myślę, że to opcja warta wypróbowania bo trwałość i piękne paznokcie przez około 3 tygodnie to kusząca pespektywa w porównaniu do malowania tradycyjnego, czekania aż lakier wyschnie a i tak w moim przypadku po dwóch dniach lakier odpryskiwał. Największą zmorą pozostaje dla mnie ściąganie bo ja jestem raczej z tych niecierpliwych, no ale coś za coś!

Na tym zakończę część pierwszą hybrydowych rozważań, zaś w drugiej przedstawię Wam wszystkie marki hybryd, z których kiedykolwiek korzystałam i poddam je ocenie – mam hity, mam też buble. Stay tuned!