Coś dla zdrowia: Dlaczego warto filtrować wodę?

Jak wiadomo najzdrowszym napojem, jaki możemy zapewnić naszemu organizmowi jest po prostu woda. Pijemy różną wodę, przez wysokomineralizowane, gazowane, jonowane i po prostu pakowane w butelki wody niegazowane. A co gdybym powiedziała Ci, że nie musisz już więcej dźwigać butelek ze sklepu i później wyrzucać ogromnej ilości plastiku (jak każdy wyrzuciłaby pustą butelkę po wodzie dziennie to trochę się tego zbiera!). Może czas spróbować filtrowania wody? To idealna metoda, aby woda, którą masz zawsze pod ręką w swojej kuchni była dla Ciebie zdrowa i nie różniła się od tych kupowanych w butelkach.

Filtrować wodę można za pomocą systemow wbudowanych w kranach, ale też po prostu w dzbankach, które świetnie się do tego nadają. Od jakiegoś czasu jestem posiadaczką dzbanka Aquaphor Amethyst. To jeden z popularniejszych modeli, z pokrywką umożliwiającą nalewanie wody bez jej zdejmowania. Jeden filtr wystarcza na około 2 miesiące (200l przefiltrowanej wody).

_MG_0956

Po co właściwie filtruje się wodę?

Tak jak wspominałam – oszczędzamy czas, pieniądze i nasz kręgosłup nie dźwigając butelek ze sklepu, a także jesteśmy bardziej eko, ale to dopiero początek. Woda filtrowana jest pozbawiona ołowiu, który jest szkodliwy dla zdrowia, ale też filtry zmiękczają wodę i pozwalają na pozbycie się wybranych pestycydów i zanieczyszczeń organicznych. Filtrowana woda jest czystsza, lepiej pachnie i smakuje. Potrawy gotowane w filtrowanej wodzie smakują lepiej, warzywa zachowują swój kolor, a w naszej herbacie czy kawie nie oszadza się gorzki osad, a same napoje smakuję i zaparzają się lepiej. Same plusy!

Filtrowanie wody kosztuje nas też o wiele mniej niż kupowanie jej w sklepie.

_MG_0971

Jak używać? 

Sam dzbanek jest bardzo zgrabny, przyjemny i prosty w użytkowaniu. Wystarczy odpakować filtr, włożyć go w przeznaczone w dzbanku miejsce, nałożyć pokrywkę i już! Jednym przesunięciem palca otwieramy górę pokrywy, nalewamy wodę i możemy obserwować jak przeływa przez filtr. Pamiętajcie, aby przed nalaniem jej gdziekolwiek poczekać, aż cała woda przepłynie przez filtr.

Sama zaczęłam filtrować wodę do picia -jako, że nie przepadam za niegazowaną to do wody dodaję owoce. Możesz dodać cytryny, limonki, truskawki, maliny czy jeżyny, aby woda nabrała jeszcze fajniejszego smaku. Ryż czy makaron gotowany na wodzie smakuje też delikatniej i według mnie zdecydowanie lepiej. Jestem ciekawa czy na dłuższą metę filtrowanie wody będzie miało też pozytywny wpływ na cerę i włosy. Odkąd filtruję wodę, z cerą nie miałam żadnych problemów (pamiętajcie jednak, że poza tym zdrowo się odżywiam).

Według mnie dzbanki filtrujące to fajna sprawa i bardzo łatwo można się do nich przyzwyczaić, a jeżeli w planach macie ich zakup to koniecznie spróbujcie swoich sił w konkursie! Z okazji premiery Epoki Lodowcowej 5 macie okazję wygrać 55 calowe telewizory Smart TV,a zadanie jest bardzo zabawne i przyjemne!  Sprawdźcie tu: ice.aquaphor.pl

_MG_0951

Wpis powstał we współpracy z marką Aquaphor.

Udostępnij: