Czas na makijaż mineralny – Earthnicity Minerals

Czas na post o kosmetykach mineralnych. Tym razem miałam okazję wypróbować produkty marki Earthnicity, która w swojej ofercie ma szeroki wachlarz produktów mineralnych do makijażu. Do mnie trafił tak zwany zestaw startowy w wersji Fair, czyli dla bladolicych. Zestaw startowy to świetna opcja dla osób, które chcą zapoznać się z marką lub w ogóle z  makijażem mineralnym. Nie trzeba od razu kupować produktów pełnowymiarowych, a wypróbować mniejsze wersje, które i tak są dość wydajne.

DSC_4255

Zestaw startowy składa się z pięciu produktów: dwóch odcieni podkładu mineralnego, korektora, pudru wykończeniowego i pędzelka. Dodatkowo otrzymałam dwa cienie mineralne do wypróbowania.

Nigdy specjalnie nie byłam przekonana do makijażu mineralnego, szczególnie do podkładów. Kosmetyki mineralne, które miałam okazję do tej pory wypróbować nie dawały dostatecznego krycia. Z podkładami Earthnicity mogę się polubić, krycie jest większe, jednak bardziej widziałabym taką lekką formułę podkładu u siebie na wiosnę. Zima dała mi się we znaki i niestety podkład mineralny nie jest w stanie do końca pokryć moich niedoskonałości tak jakbym sobie tego życzyła.Ewentualnie dobrym rozwiązaniem byłoby uprzednie potraktowanie niedoskonałości mocnym korektorem i podkład mineralny, wtedy mogłoby to zadziałać.  Korektor ku mojemu zaskoczeniu spisał się bardzo dobrze i poradził sobie z moimi sporymi cieniami pod oczami, więc nie mam do niego najmniejszych zastrzeżeń.

Bardzo fajne wykończenie zostawia po sobie puder, nadając cerze jedwabistej gładkości i utrwalając cały makijaż. Cienie również są świetne i śmiało mogę powiedzieć, że to chyba z nimi polubiłam się najbardziej. Pigmentacja jest cudowna, dobrze rozprowadzają się na powiece i są bardzo trwałe. Szkoda, że mam jedynie dwa odcienie, bo są na prawdę genialne.

Podsumowując: Produkty polecam jak najbardziej. Podkłady szczególnie na wiosnę, gdy cera nie potrzebuje tak dużego krycia, lub dla osób nie borykających się z niedoskonałościami. Kosmetyki mineralne polecane są szczególnie dla osób z cerą wrażliwą i skłonną do alergii, gdyż nie zawierają szkodliwych substancji. Więcej możecie przeczytać TU. Kosmetyki jak najbardziej świetnej jakości, trwałe, nie podrażniające skóry, a działające wręcz odwrotnie. Można teraz zadbać o cerę makijażem, gdyż minerały mają dobroczynny wpływ na skórę.

Moje odcienie to:

Podkład mineralny: Alabaster
Podkład mineralny: Porcelain
Korektor mineralny: Ivory
Mineralny puder wykończeniowy: Silk Glow Light
Cienie mineralne: Concrete, Royal

Koszt zestawu to: 129 zł
Koszt pojedynczych cieni: 31,99 zł

DSC_4259

Na uwagę zasługuje też sam pędzel kabuki. Pędzel zrobiony jest z włosia syntetycznego, ale mimo to jest bardzo miękki i delikatny dla skóry. Stworzony do nakładania kosmetyków mineralnych, które dobrze utrzymują się na gęstym włosiu. Pędzle służył mi także do nakładania bronzera czy rozświetlacza niekoniecznie przy makijażu mineralnym.

DSC_4277

Poniżej wykonałam prosty makijaż z użyciem kosmetyków Earthnicity.

DSC_4270 

Mieliście styczność z makijażem mineralnym? Jakie macie odczucia?

Udostępnij: