Eisenberg – Fond de tent correcteur invisible – podkład idealny?

Jeszcze w ubiegłym roku podjęłam współpracę z marką Eisenberg. Otrzymałam tajemniczą przesyłkę, w której znalazł się podkład w odcieniu 02 oraz serum youth elixir. Niestety okazało się, iż odcień podkładu jest dla mnie dużo za ciemny, więc zapytałam o możliwość wymiany. Minęły 2 dni i kurier doniósł mi odcień 01, który był zbliżony do mojej ówczesnej karnacji.
Późną jesienią marka wypuściła odcień idealny dla mnie 00 natural porcelain, który trafił także do mojej kolekcji. Podkładów używam już od kilku miesięcy i myślę, że czas na moją opinię.
W pierwszej kolejności w oczy rzuca się masywne, szklane opakowanie ze srebrną nakrętką. Całość wykonana bardzo dokładnie i solidnie, z dbałością o każdy szczegół. Da się odczuć, że do czynienia mamy z marką z wyższej półki już po pierwszym spojrzeniu na produkt.
Podkład ma dość rzadką, lejącą się konsystencję, dzięki której dobrze wchłania się w skórę i utrzymuje przez bardzo długi czas. Początkowo podkładu używałam po porannej pielęgnacji (oczyszczenie twarzy, tonizacja, krem) oraz bazę. Po kilku godzinach od wykonania makijażu świeciłam się w okolicach nosa oraz na czole, co mi raczej się nie zdarza. Po konsultacji z przedstawicielem firmy okazało się, że podkład nie musi być aplikowany na bazę, gdyż sam utrzymuje się przez długi czas dodatkowo pielęgnując cerę.
Od lewej odcienie: 00, 01, 02
Podkład zaczęłam więc nakładać bez bazy i faktycznie zupełnie inaczej się zachowywał, utrzymywał się przez długi czas, a co najważniejsze dawał, delikatny i naturalny efekt. Dzięki rzadkiej konsystencji podkład pod względem krycia można delikatnie stopniować nie tworząc efektu maski.
Produkt jest bardzo wydajny, mi na pokrycie całej twarzy wystarcza jedna pompka, ewentualnie dodatkowa odrobina jeżeli mam zaczerwienienia lub niedoskonałości, które chcę ukryć.
W związku z tym, że podkład jest dość nawilżający, może nie sprawdzić się u osób z cerą typowo tłustą. Przy cerze mieszanej, jak moja jest dobrze. Nakładając na podkład puder transparentny matowy efekt utrzymuje mi się cały dzień.
Uwielbiam go za lekkość, świeży i promienny wygląd skóry i świetną trwałość. Nie robi na twarzy efektu maski, a skóra wygląda na wypoczętą i świeżą. Buteleczka wygląda elegancko, a dodatkowo dzięki pompce jest praktyczna i wygodna w użyciu. Dzięki przezroczystej butelce widzimy ile produktu nam ubywa.
 Jedyny minus to niewątpliwie cena: 349pln i sama mimo, iż jestem z produktu bardzo zadowolona, nie byłabym w stanie zapłacić aż tyle. Jeżeli szukasz podkładu idealnego, a cena nie gra dla Ciebie roli, myślę, że warto spróbować.
Udostępnij: